Elkészült a kisvárdai színházi találkozóra meghívott előadások listája. A színházak produkcióira három előválogató: Sebestyén Rita (Románia), Hizsnyan Géza (Szlovákia) és Nagypál Gábor (Szerbia) tett javaslatokat, amely alapján végül Nánay István összegezte a programtervezetet.
Az előadások pontos ideje, helye és helyszíne jelenleg egyeztetés alatt áll. A fesztivál végleges programja egyelőre alakulóban van.
Versenyelőadások
♦ Caragiale nyomán: *Leonida Gem Session* (Kolozsvári Állami Magyar Színház; rendező: Tompa Gábor)
♦ Székely Csaba: *Bányavakság* (Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat / Yorick Stúdió; rendező: Sebestyén Aba) | kritikánk itt
♦ Spiró György: *Az imposztor* (Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy; rendező: Keresztes Attila)
♦ Synge: *A nyugati világ bajnoka* (Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata; rendező: Balogh Attila)
♦ Szálinger Balázs: *Köztársaság* (Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely; rendező: Telihay Péter)
♦ Hajdu Szabolcs: *Békeidő* (Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár; rendező: Hajdu Szabolcs)
♦ *Arany-légy* (Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós; rendező: Goda Gábor) | kritikánk itt
♦ *Két lengyel darab* (Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem; rendező: Bocsárdi László)
♦ Ibsen: *Rosmersholm* (Újvidéki Színház; rendező: Anca Bradu).
♦ *Az eredeti Hamlet* (Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka; rendező: Mezei Kinga) | kritikánk itt
♦ Ladislav Ballek: *A hentessegéd* (Komáromi Jókai Színház, rendező: Ratislav Ballek) | kritikánk itt
♦ Peter Weiss: *Marat/Sade* (Kassai Thália Színház; rendező: Czajlik József)
Versenyen kívüli előadások
♦ Székely János: *Caligula helytartója* (Komáromi Jókai Színház; rendező: Béres Attila) | "kritikánk itt":/nezopont
♦ Shakespeare: *A vihar* (Beregszászi Kárpátaljai Megyei Drámai Színház; rendező: Szergej Maszlobojcsikov) | kritikánk itt
♦ *Opera ultima* (Újvidéki Színház; rendező: Kokan Mladenovic)
♦ Lénárt Róbert: *Virrasztók* (Szabadkai Népszínház; rendező: Hernyák György)
♦ Tolcsvay László-Müller Péter-Müller Péter Sziámi: *Isten pénze* (Csíki Játékszín, Csíkszereda; rendező: Somogyi Szilárd)
♦ Pintér Béla-Darvas Benedek: *Parasztopera* (temesvári Csiky Gergely Színház; rendező: Szikszai Rémusz) | kritikánk itt
♦ Lerner-Loewe: *My Fair Lady* (Szigligeti Színház, Nagyvárad; rendező: Réthly Attila)
♦ Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor: *Romok igaz menedék* (Kolozsvári Állami Magyar Színház, rendező: Tompa Gábor)
♦ *Hajléktalanokról szóló cím nélküli előadás* (Váróterem Projekt, Kolozsvár,
rendező: Albu István)
♦ *One girl show* (Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka; rendező: Urbán András) | kritikánk itt
♦ *Dívák* (GroundFloor Group, Kolozsvár, rendező-koreográfus: Sinkó Ferenc).
♦ Gogol: *Az őrült naplója* (Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely; rendező: Porogi Dorka)
♦ Tesztoszteron Zenei Alakulat koncertje (Sepsiszentgyörgy)
♦ Vers-zene (Szabadkai Népszínház)
♦ *Szentivánéji álom* (W. Shakespeare nyomán) (M Stúdió, Sepsiszentgyörgy; rendező: Uray Péter)
♦ Visky András: *Megöltem az anyámat* (Aradi Kamaraszínház, rendező: Visky András) | kritikánk itt